.: News :.


Dzień Pierwszaka

Dodano: 2016-10-11 15:42:57

   

5 października w ZSTiO odbył się dzień, w którym uczniowie klas pierwszych w widoczny sposób zaznaczyli swoja obecność w murach naszej szkoły. Na sali gimnastycznej pod okiem jury w składzie: w-ce dyr Lilianna Wachułka, w-ce dyr Ewa Barczyk, Justyna Otola oraz Zosia Mazurkiewicz, rozegranych zostało kilka konkurencji, np. na najlepszy uniform klasowy (brany był pod uwagę ubiór całej klasy oraz transparent), konkurencje sportowe, sprawdzenie wiedzy ogólnej oraz zadanie dla wychowawcy klasy. Jednak najbardziej widowiskowa oraz ukazująca wszechstronność artystyczną poszczególnych klas okazała się konkurencja „Moja twarz brzmi znajomo”. Zadaniem uczniów było przedstawienie wylosowanych wcześniej utworów w taki sposób, aby zaangażować w projekt jak największą część klasy. Wszystkie klasy z zadania wywiązały się doskonale. Młodzież wykazała się niesamowitą kreatywnością i zgraniem, co na pewno nie było łatwe po niespełna miesięcznej znajomości.
Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji liderem okazała się klasa I b budowlana z wychowawczynią mgr inż. Joanną Raczyńską. Kolejne miejsca zajęły klasy: drugie- I a/arch, trzecie – I c bud, czwarte – I e/g, piąte – I wet. Niestety w zabawie nie wzięła udziału klasa I informatyczna z sobie tylko znanych przyczyn.

Całą imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Agnieszką Przysiecką oraz przewodniczącą SU Zosią Mazurkiewicz z klasy III a bud. Poprowadziła ją Sandra Zowada z klasy III en oraz Kamil Mazurek z klasy III a/c.Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie z klasy III a bud Grzegorz Pochwat oraz Jan Żegalski. Przy konkurencjach sportowych pomagali uczniowie klasy IV a bud. Dobrymi duchami okazali się uczniowie z klasy IV b bud w składzie Wojciech Palus, Dawid Knapik, Julka Świerzy, Paulina Wilde oraz Bartek i Maciek.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za wielką pomoc :)

Justyna Otola


Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę !!!
wróć