.: News :.


Gzowski najlepszy w udzielaniu pierwszej pomocy

Dodano: 2016-05-10 15:27:58

   
Ratownicy z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu znowu najlepsi , spośród wszystkich opolskich szkół, w udzielaniu pierwszej pomocy.

W dniu 30.04.2016 r. w Opolu odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

Do rywalizacji przystąpiły 5-osobowe zespoły reprezentujące najlepsze szkoły z Opola i rejonu opolskiego. Dla zawodników przygotowano sześć różnych stacji, w tym test. Uczniowie startujący w zespołach musieli udzielić pierwszej pomocy w zaaranżowanych scenkach, wymagających dobrego zgrania, skupienia, oraz szerokiej wiedzy i bardzo dobrych umiejętności postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

Na uczestników czekał również test z zakresu pierwszej pomocy, jak i wiedzy o prawie humanitarnym oraz działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. W mistrzostwach zwyciężyli ratownicy reprezentujący Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu.

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Wojciech Murański - kapitan, Sonia Rucińska, Elżbieta Ptak, Bruno Derwich i Adam Sokolski .Uczniowie z Gzowskiego będą reprezentowali Rejon Opolski w XXIV Okręgowych (Wojewódzkich) Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 28 maja w Opolu. Opiekunem zespołu jest nauczyciel i jednocześnie instruktor ratownictwa Mirosław Śliwiński.

GRATULUJEMY NAGRODZONYM :)
i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

wróć