.: News :.


Prometeusz w „Gzowskim”

Dodano: 2015-10-26 17:39:28

   

Prometeusz w „Gzowskim”

W dniu 15 X 2015 r. bogowie olimpijscy gościli w ZSTiO – w ten sposób uczczono
Święto Edukacji Narodowej.

Tegoroczny „Dzień Nauczyciela” w „Gzowskim” obchodziliśmy w odmienny sposób. Uczniowie przygotowali dla grona pedagogicznego „Mity greckie na wesoło”. Bezkonkurencyjne okazały się przedstawienia klas: III bb i IV ab.

Młodzież dostarczyła całej społeczności szkolnej doskonałej zabawy, prezentując prawdziwe historie wkładu Prometeusza w narodziny i rozwój gatunku ludzkiego.

Uczniowie wykazali się kreatywnością, gdyż okazało się, że potrawy w okresie panowania bogów olimpijskich sporządzał dla ludu greckiego Pan Robert Makłowicz, pomocy medycznej udzielała ekipa karetki ze „Szpitala na perypetiach”, a Hermes swą szybkość zawdzięczał obuwiu marki „Nike”. Dodatkową atrakcją był fakt, że niektóre przedstawienia zagrano po śląsku, więc okazało się, że Prometeusz wcale nie wykradł Zeusowi ognia, a zapalniczkę [fajercojk].

Przedsięwzięcie ujawniło niewątpliwe talenty aktorskie: Adama Pawliczka (Prometeusz z kl. III bb), Wojtka Palusa (Robert Makłowicz z kl. III bb) i Wojciecha Murańskiego (Prometeusz z kl. IV ab).

Zwycięska ekipa z kl. III bb została nagrodzona voucherami do kina.nagranie występu zwycięskiej klasy w formacie avi
nagranie występu klasy 4 ab (II miejsce) w formacie avi
GRATULUJEMY


wróć